Jest taki stolik, który znaleźć się powinien we wnętrzu każdego domu czy mieszkania. Stolik niewielki zazwyczaj, ale do wielu zadań specjalnych. Zmieści się na nim ulubiona książka, kubek z herbatą, a nawet kilka talerzyków z ciastem. To stolik na spotkanie rodzinne po dłuższej biesiadzie lub miło spędzony czas w gronie znajomych. Takim stolikiem będzie właśnie stolik kawowy. Tylko jak w ogromie dostępnych rozwiązań wybrać taki mebel, który spełni oczekiwania kupujących? Z pewnością warto postawić na najwyższą jakość wykonania i estetykę. Często wybierany dziś stolik z połyskiem, jako główna ozdoba przestrzeni salonowej, nierzadko stoi w samym centrum wnętrza. Dobrze więc, jeśli będzie cieszył nie tylko oko domowników, ale i odwiedzających ich gości. Do tego okazać się może, że będzie pełnił dodatkowo świetną funkcję dekoracyjną. To równie duża zaleta tego mebla o całkiem niewielkich gabarytach.

Stolik kawowy to mebel najczęściej wybierany z myślą o komfortowym urządzeniu salonu. Warto więc odpowiednio dopasować jego wielkość do pozostałych mebli królujących w pokoju dziennym właśnie. Stąd też optymalnie dopasowana ława kawowa nie może być zbyt duża – wówczas przytłoczy wnętrze i nie będzie pasować do pozostałych mebli wypoczynkowych. Wybierając wielkość mebla kawowego warto więc postawić na wypośrodkowanie – i celować w wybór stolika o wysokości zbliżonej do dominujących we wnętrzu mebli wypoczynkowych.

Dalej – ława do salonu powinna być też właściwie usytuowana względem sofy czy kanapy. I tu warto pilnować wartości 45 cm – ta w zupełności wystarczy, by można było się wygodnie przemieszczać obok stolika kawowego, jak również komfortowo odpoczywać w pozycji siedzącej na sofie.

Ława kawowa nie może być też zbyt długa – tutaj specjaliści radzą, by wybierać spośród takich mebli, których długość równać się będzie połowie lub maksymalnie 2/3 długości kanapy. Wówczas bowiem będzie można mówić o pełnym dopasowaniu meblowym i stworzeniu jak najbardziej gustownych stylistycznie rozwiązań w aranżacji wnętrza mieszkalnego.

Oczywiście stolik kawowy, prawdziwa gwiazda każdego większego lub mniejszego salonu, powinien być przede wszystkim ładny i funkcjonalny. Niech więc podoba się głównie nam i jest dopasowany do całości dominującej we wnętrzu stylizacji. A reszta klimatu i tak pożądanego przez wielu inwestorów ciepła salonowego… stworzy się już sama. Dla naszej wygody i wieloletniego zadowolenia z zakupu.

Stolik kawowy w wielu wnętrzach pełni też rolę uroczego zastępcy tradycyjnego stołu salonowego. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacjach w których metraż wnętrza salonowego nie jest zbyt duży. Oczywiście równie dobrze zdecydować się można na wybór stolika kawowego w opcji rozkładanej. Wówczas w dowolnie wybranym przez nas momencie będzie można pokaźnie zwiększyć jego rozmiary, a tym samym zapewnić naszym gościom nieskrępowany dostęp do wygodnej przestrzeni wypoczynkowej.

A jakie stoliki kawowe polecane są w szczególności małym wnętrzom? Tutaj z pewnością sprawdzą się stolik szklane. Ze względu na swoje małe gabaryty będą idealnie współgrać z ograniczonym metrażem przestrzeni mieszkaniowej, a przy tym, z uwagi na materiał wykonania – będą również doskonale komponować się z otoczeniem pomieszczenia, jak i sprzętami i meblami, które w tym wnętrzu goszczą na stałe.

Dodatkowo spośród stolików kawowych dostępnych współcześnie wybierać można i takie, które wzbogacone zostały o funkcjonalną półkę, szufladę lub też schowek. Dzięki temu wyposażeniu dodatkowemu będzie można w praktyce jeszcze lepiej wykorzystać mebel z grupy tych, które niemal od zawsze zajmują czołowe miejsce w komfortowym wyposażeniu każdego wnętrza mieszkalnego.

Stolik kawowy ponadto ma jeszcze jedną funkcjonalność – jest wygodny, niedrogi i starannie wykonany. I za taką jakość właśnie, dostępną w przystępnej cenie, warto zapłacić zawsze. Ku własnemu, możliwie jak największemu, komfortowi. Stoliki kawowe wymyślono bowiem nieprzypadkowo. Mają za zadanie ułatwiać życie ich użytkowników i czynić je prostszym.