Elegancja, przepych i delikatny luksus. Do tego wysokiej jakości materiały i umiejętnie zestawione dodatki oraz meble. To właśnie główne wyznaczniki stylu glamour. Jak z sukcesem zaprosić go do wnętrz własnego domowego salonu? Kilka cennych rad znaleźć można już poniżej.

W poszukiwaniu meblowych inspiracji w stylu glamour warto zwracać uwagę na asortyment mebli prostych i minimalistycznych, ale wzbogaconych zdobniczymi, dekoracyjnymi detalami. Jeśli zaś już na samym starcie poszukiwań interesują nas bardziej zdobione typy mebli – postawmy raczej na barwy uniwersalne i bazujące na prostocie. Tu sprawdzą się czerń i biel oraz delikatne akcenty uzupełniające w barwach srebra czy złota.

Decydując się na zakup mebli minimalistycznych, warto postawić na solidnej jakości meble obite naturalną skórą. Pięknie w salonie bazującym na stylu glamour prezentować się będą jednak i takie kanapy czy fotele, w których postawiono na zastosowanie eleganckiej, ale i nieco oryginalnej, tapicerki. Mowa o tapicerowaniu welurem, żakardem oraz ciekawym pluszem.

Podczas zakupów meblowych do naszego salonu, kierować się należy przede wszystkim próbą zachowania ogólnej spójności kolekcji meblowej. Jest to o tyle ważne, że dotyczy efektu końcowego aranżacji. W stylu glamour w żadnym wypadku nie chodzi o to, by wprowadzić meblowy misz masz, ale by spróbować wszystko jako tako do siebie dopasować i umiejętnie zestawić. A współczesny wybór w pełni zróżnicowanego asortymentu meblowego sprawia, że na każdego z kupujących czeka coś absolutnie „wow”. Warto to odszukać.