Meble drewniane dla wielu inwestorów stanowią wybór zupełnie niepodważalny i nieporównywalny z niczym inny. I coś jest na rzeczy. Najczęściej jednak decydujemy się na zakup mebli wykonanych z drewna sosnowego lub dębowego. Dlaczego jednak by nie zwrócić się w stronę drewna bukowego? Czym ten surowiec się charakteryzuje?

Buk to drzewo wyjątkowo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, bardzo trwałe samo w sobie i mocne. Stad też i meble wykonane z jego wykorzystaniem nabywają cech właśnie wymienionych. Żeby jednak nie było, że materiał ten ma tylko dobre strony – nie wykorzysta się go do stworzenia konstrukcji lekkich i o finezyjnym kształcie. Drewno bukowe nie poddaje się łatwo gięciu i jest raczej twardy, dlatego też powstałe z niego meble będą raczej masywne i proste. Ale dla wielu inwestorów właśnie o tę ponadczasową prostotę chodzi, dlatego nie wahają się przed wyborem takich mebli.

Meble wykonane z drewna bukowego to wybór bardzo mocny i stabilny – dla wielu poszukujących takich właśnie konkretnych propozycji meblowych, będą więc jak znalazł. Ale wskazując na dobre cechy mebli bukowych, należy napomknąć jeszcze i o niezbyt pożądanej – niestety, drewno to nie jest odporne na kontakt z wilgocią. Dlatego też w świecie meblowym meble bukowe polecane są głównie do efektownego wystroju sypialni, salonu czy gabinetu do pracy zawodowej. Dużo rzadziej gościć będą w kuchni czy łazience, gdzie kontakt z wodą jest spory i raczej nieunikniony. Oczywiście istnieje opcja solidnego zaimpregnowania mebli – wszystko leży już w indywidualnej gestii inwestora.